دوشنبه, 30, بهمن

BLOG - وبلاگ

درج و انتشار آخرین اخبار شرکت و آخرین پروژه های در حال انجام شرکت و انتشار مطالب علمی مفید و ارزش مند در موضوع های مختلف تکنولوژی و فناوری اطلاعات

لباس های شسته شده را با لباس خشک کن التراسونیک بلرزانید تا خشک شوند.

سال گذشته دانشمندان آزمایشگاه ملی اوک ریج انرژی (ORNL)  در مورد خشک کردن لباس ها با فناوری مافوق صوت با همکاری شرکت لوازم خانگی جنرال الکتریک تحقیقات می کردند.

در آن زمان آن ها با برنامه ریزی های انجام شده برای پیاده سازی این تکنولوژی در یک خشک کن لباس سعی کردند ایده خود را بیش از پیش به واقعیت نزدیک کنند.

از تحقیقات آن ها یک ویدئو منتشر شده که نشان دهنده این است که این گروه تحقیقاتی توانسته تا حد زیادی این امر را محقق کند.

براساس گزارشی که سال پیش منتشر شد، اینک فن آوری های جدید متکی بر ارتعاشات با فرکانس بالا باعث می شوند آب با لرزش زیاد از پارچه خارج می شود

به این ترتیب لباس ها با مدت زمان کمتری خشک و ساده تر و کم هزینه تر نسبت به استفاده از حرارت خشک می شوند.

محققات تخمین می زنند روش مافوق صوت می تواند دو برابر سرعت خشک کن های معمولی لباس هارا خشک کند و زمان خشک شدن را به حدود 20 دقیقه در هربار و با انرژی 70 درصد کمتر از حالت معمولی کاهش دهد.

در این فرایند همچنین پرزی تولید نمی شود.

ارتعاشات اولتراسونیک با مبدل پیزوالکتریک که در پاسخ به یک جریان الکتریکی به سرعت انبساط و انقباض پیدا می کند تولید شده است.

درحالی که مطالعات ابتدایی انجام شده در گذشته این امر را نشان داده بود، اما در حال حاضر محققان توانستند که به این هدف بزرگ در سطح یکپارچه سازی مبدل های متعدد در مقیاس کامل اتو پرس ها و خشک کن های خانگی دست یابند.

این دستاورد و پروژه همکاری مشترک با تیم تحقیقاتی کمپانی جنرال الکتریک بخوبی تحقق این هدف را در سطح مصرف کنندگان در آینده ای نه چندان دور در دسترس نشان داد.

در پایان شما می توانید سبک کاری خشک کن های آینده رو از طریق ویدئو زیر مشاهده نمایید.

شرکت نرم افزاری پیشگامان پردازش هیراد با ارتباط نزدیک به خشکشویی های سراسر کشور و مشتریان محترم نرم افزار تخصصی خشکشویی خود را روز به روز براساس آخرین تکنولوژی ها و نیاز خشکشویی به روز رسانی می نماید .